
ІСТОРІЯ ШКОЛИ ГРАВІТАЦІЯ
Сім років тому це був маленький батьківсько-дитячий клуб для післяшкільної освіти дітей. У 2018 році Гравітація отримала першу ліцензію на право навчання дітей в молодшій школі.
С того часу було реалізовано безліч освітніх проектів шкільного та позашкільного навчання дітей. Наприкінці 2021 року «Освітній простір «Гравітація»- це приватний загальноосвітній ліцей з двома локаціями у Харкові, в якому навчались більше 200 дітей з 1 по 11 клас, та чудовою командою з 30-и молодих, талановитих вчителів та вихователів.
Коли почалась війна, засновник та директор «Освітнього простору «Гравітація», — Катерина Стрельченко, знайшла у Вільнюсі однодумців та волонтерів, які погодилися прийняти «Гравітацію» разом з учениками, вчителями та батьками у Вільнюсі. Вони допомогти з розміщенням і організацією учбового процесу. Катерина організувала евакуацію більш як 70 дітей та декількох вчителів з Харкова до Вільнюсу.
Перший дзвоник «Гравітації» на новому місці прозвучав 22 березня. І з того часу школа працює як український освітній заклад у Вільнюсі. Про школу дізнались інші українці у Вільнюсі і почали приводити до “Гравітації” своїх дітей. Учбовий рік «Гравітація» закінчила offline із більш як 100 учеників. Цим літом 11 випускників “Гравітації” поступили до європейських ВУЗів.
Увесь час наш колектив вчителів докладав зусиль до допомоги дітям української громади у Вільнюсі. У школи два формати роботи: offline — для тих, хто у Вільнюсі, та online — у дві зміни. Перша зміна – для тих, хто в Україні, а друга – для тих, хто навчається локально у школах Європи, але хоче здобувати там українську освіту. Зараз тут кожного дня до школи “Гравітація” ходить 120 маленьких українців, а 250 учеників навчаються online.
Протягом перших тижнів після 24 лютого багато харків’ян покинули місто. Навчальний процес було відновлено за 2 тижні від початку війни. У когось з вчителів та дітей був зв’язок, у когось – ні. Вчителі “Гравітації” максимально намагалися працювати. Одна наша вчителька молодших класів тиждень навчала дітей з метро.
Вчителі, батьки та діти тут живуть громадою. 12 учнів живуть під опікунством вчителів, бо у батьків не було змоги виїхати. Тепер “Гравітація” — це не просто шкільна сім’я. Це — а велика українська родина.